Blog Kategorileri
Etiketler
Yeni Yorumlar

Blog

1. Zengin bileşenlere sahip besinlerdir
 
Yaygın yanlışlardan biri kuruyemişlerin sadece damağa hitap ettiğidir. Oysa hepsi kendi içinde zengin vitamin, protein, karbonhidrat ve minerallere sahiptir. Bu sayede vücut direncinizi arttırır ve daha sağlıklı bir yaşama kavuşmanın temel formüllerini size verir. Fındığından bademine, leblebisinden cevizine kadar kuruyemişler geniş bir yelpazede sıhhatinizi önemser. Aynı zamanda başta gıda ve sağlık olmak üzere pek çok endüstri kuruyemişleri ana malzemeleri olarak kullanır.
 
2. Kaju Hakkında Bilmedikleriniz
 
Ülkemizde diğer...

Gönderen Eyl 20, 2019
Çiğ badem kavrulmuş olarak tüketilebileceği gibi kavrulmamış badem şeklinde satın almak mümkündür. Bademin yan ürünlerinden biri olan badem sütü, lezzetli bir içecektir ve inek sütüne alternatif olarak tüketilebilir. Badem oldukça yüksek besin değeri taşımaktadır. E vitamini, fosfor, kalsiyum, magnezyum ve demir açısından çok zengin bir kaynaktır. Bu vitaminlerin ve minerallerin yanı sıra çinko, bakır, selenyum ve niyasin gibi vücut için gerekli maddeleri de içerir.
 
Çiğ Bademin Beyin Sağlığına Faydaları Nelerdir?
Badem insan beyin sağlığı ve gelişimi açısından gerekli olan birçok vitamin ve...

Gönderen Eki 02, 2019
 
* Onu hangimiz sevmiyoruz ki! Çerezlerin en sevileni Antep fıstığının faydaları yabana atılır cinsten değil. Mesela, günde 10-12 adet yenilen iç antepfıstığı, vücudun günlük yağ ihtiyacını karşılayabiliyor. İşte diğer yararları...
 
* 100 gram Antep fıstığı vücudun günlük protein, vitamin B1 ve fosfor ihtiyacının yüzde 35'ini karşılar.
 
* Antep fıstığında kolestrol yok. Kandaki kolesterol seviyesini düşürür. Kroner kalp hastalığının riskini azaltır.
 
* Antep fıstığı protein yönünden 2 kat, fosfor yönünden 4 kat sığır etinden daha üstündür.
 
*...

Gönderen Eki 16, 2019
Fındık tüketiminin vücuda olan faydaları saymakla bitmiyor. Genellikle Karadeniz bölgesinde yetişen fındık belli bölgelerin geçim kaynağı durumundadır. Fındık, beyin sağlığını destekleyen, kanseri önleyen, kilo kaybını destekleyen, nöral hasarı önleyen, sağlıklı kasları destekleyen, kemik sağlığını destekleyen, sinir sistemi sağlığını destekleyen inanılmaz sağlık faydaları içerir. Bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile bilinen çiğ fındığın içerisinde bulunan E vitamini kan hücrelerinin parçalanmasına karşı da oldukça etkilidir.
 
Fındık besin açısından zengindir ve yüksek...